Leczenie migreny

Zanim dopadnie nas przeziębienie

Zanim dopadnie nas przeziębienie

Wiosna, nawet jeśli następuje po zimie, której nie było, niesie ze sobą szereg męczących dla naszego organizmu, zmian. Zbyt szybkie zmiany w środowisku dają efekt w postaci depresji sezonowych i – nawet, jeśli nie damy się opanować wiosennemu smutkowi – przeziębień lub gryp. Obie te infekcje dróg oddechowych wywołują wirusy. Za przeziębienie odpowiedzialnych jest ponad 200 różnych wirusów, grypę zaś wywołuje jeden, ale za to bardzo przebiegły. Wirus grypy najprawdopodobniej jest kobietą!

1181477_sneezeJest tak samo zmienny i modny – mutuje się co roku. Dlatego też popularne szczepionki przeciw grypie trzeba sobie rok rocznie aplikować. Aby szczepienie było pomocne, musimy iść na nie zupełnie zdrowi. W przeciwnym razie, to co miało nam pomóc uchronić się przed grypą, tylko ją przyspieszy. Przed infekcjami dróg oddechowych możemy się chronić nie tylko za pomocą igły. Należy pamiętać, by odpowiednio się ubierać. Podczas zmiennej pogody wiosennej jest to nie lada wyzwanie, ale trzeba stawić mu czoła, bo przegrzanie organizmu i jego wyziębienie w takim samym stopniu pomagają wirusom dojrzewać do stadium, które nazywamy chorobą.

Ryzyko spędzenia tygodnia w łóżku wzrasta także wraz z ilością wypalanych papierosów. O ile to więc możliwe, ograniczmy palenie lub nie palmy wcale. Należy także pamiętać o myciu rąk. Brudne dłonie to siedlisko wirusów i bakterii ,na które narażone są nie tylko dzieci. Powinniśmy też uważać w miejscach publicznych. Dużo ludzi – to większe prawdopodobieństwo obecności wirusa. A ten przenosi się bez zawracania sobie głowy tym, czy mamy teraz czas i ochotę na chorobę, czy nie. W ochronie przed przeziębieniem i grypą na pewno nie zaszkodzą nam też preparaty wspomagające odporność zalecane w profilaktyce infekcji dróg oddechowych. Powinniśmy także nie żałować sobie owoców i warzyw, najlepiej surowych.

am

hastagi na stronie:

#smog a migrena #meteopatia -jak sobie pomóc #wirus migrena

Similar Posts