Leczenie migreny

Słonie jedzą na stojąco!

Słonie jedzą na stojąco!

712759_elefants_3Tę maksymę warto byłoby wbić sobie do głowy. Powinna się nam ona przypominać za każdym razem, gdy mamy ochotę na przekąskę. Jedzenie “na stojąco” jest po prostu niezdrowe. Przede wszystkim jedząc na stojąco osłabiamy śledzionę, ważny organ krwiotwórczy. Poza tym spożywanie posiłku powinno odbywać się bez pośpiechu, tak byśmy mogli spokojnie zacząć trawić.

1171413_look_thereMało kto je spokojnie, jeśli nawet nie zdążył usiąść. Jeżeli przysiądziemy do każdego posiłku, wymusi to niejako jego celebrację, a wówczas zjemy prawdopodobnie mniej, czyli tyle, ile nam potrzeba, a nie tyle, ile będziemy w stanie pochłonąć. Często bowiem zdarza się więcej “podjeść” z garnka podczas gotowania, niż później zjeść na obiad. Kiedy już uda nam się w spokoju i bez stresu zjeść posiłek, przespacerujmy się przez 15 minut.

To właśnie odpowiednia pora na stanie, bądź chodzenie. Pomoże nam strawić posiłek. Jeśli jednak cierpimy z powodu wątroby, zamiast spaceru, połóżmy się na kwadrans. Wątroba bowiem regeneruje się tylko wtedy, gdy ciało leży.
am

hastagi na stronie:

#www migrena org #co jedzą słonie #wwwmigrena

Similar Posts