Leczenie migreny

Najprzyjemniejszy trening

Najprzyjemniejszy trening

O ile nie jesteśmy sportowcami, basen przywodzi nam na myśl bardziej świetną zabawę niż intensywny trening. W wodzie czujemy się lżejsi, opłukuje ona i delikatnie masuje nasze ciało. Przepłynięcie kilku długości basenu może męczyć, jednak jest to o wiele mniej uciążliwe zmęczenie niż w przypadku innego treningu. No i nie ma ryzyka śmierdzącej potem koszulki. Przy tych wszystkich zaletach, aż nie chce się wierzyć, że pływanie to jeden z bardziej intensywnych treningów! Zbawczo wpływa on zarówno na nasze zdrowie, jak i wygląd i kondycję.

1181363_woman_jogging_blurPodczas pływania wzmacniamy serce, układ krążenia i płuca. Odciąża ono również stawy, w szczególności zaś kręgosłup i ramiona. Stąd pływanie poleca się osobom cierpiącym na bóle pleców. Powszechnie mówi się, że woda “wyciąga”. Uczucie głodu towarzyszące nam po opuszczeniu basenu bierze się stąd, że pływanie znacznie przyspiesza przemianę materii. Ciało traci w wodzie dużo ciepła i dla wyrównania potrzebuje dużo energii.

W związku z tym przemiana materii ulega przyspieszeniu. Przykładowo pływając w wodzie o temperaturze 25°C, zmuszamy nasze ciało do dwukrotnego zwiększenia tempa przemiany materii. Poza tym, pływanie hartuje organizm i zwiększa odporność na przeziębienia. Drugiej tak zdrowej przyjemności szukać ze świecą.
am

hastagi na stronie:

#woda wyciaga #woda wyciąga #czy woda wyciaga #basen wyciaga wode z organizmu #co wyciaga woda #czy woda w basenie wyciaga #czy woda wyciąga #migreny a basen #woda wyciaga czemu jestesmy glodni

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy